Spektakle

Czechow. Opowiadania

Humor i zmysł obserwacji Antona Czechowa w interpretacji osób niepełnosprawnych!

Opis spektaklu

Spektakl „Czechow. Opowiadania” jest częścią projektu, który ma na celu rozwój i aktywizację osób niepełnosprawnych. Pierwszą część, czyli sztukę „Oświadczyny i…” widzowie mogli oglądać na początku marca 2013.

 

Literatura Antona Czechowa jest okazją do podróży w głąb ludzkiej natury, skłania do zastanowienia nad życiowymi wyborami, a także zaskakuje świeżością i aktualnością dowcipu.

 

Spektakl humorystycznie, błyskotliwie, śmiało i szczerze opowiada o każdym z nas – uwodzi lekkością scenariusza oraz zaangażowaniem aktorów, którzy nie ukrywają, że praca w teatrze jest dla nich spełnieniem marzeń.

 

Opowiadania i jednoaktówki:

  1. O szkodliwości palenia – w wykonaniu: Katarzyny Gumieli, Radosława Wasylówa;
  2. Rozmowa o teatrze – w wykonaniu: Krzysztofa Goleniowskiego, Sebastiana Tuchowskiego;
  3. Zagadkowa natura – w wykonaniu: Anny Szczepanik, Jacka Szczepańskiego;
  4. Oświadczyny – w wykonaniu: Pauliny Rosiak, Pawła Przybysza, Michała Wiszowatego;
  5. Niedźwiedź – w wykonaniu: Pauliny Rosiak, Pawła Przybysza, Michała Wiszowatego.
     

Bilety w cenie 25 zł można nabyć w kasie Teatru Kamienica.

Cały dochód ze spektaklu zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji „Nie tylko…” i Teatru Osób Niepełnosprawnych Teatr ON.

Ceny biletów

Regularne Rzędy:

25zł

Recenzje

Po pierwsze – świetnie się na tym spektaklu ubawiłam! Na prawdę ostatnio komedia to dość często wybierana przez teatralnych twórców forma ekspresji, a jednak często zdarza się tak, że te komedie okazują się raczej ciężkostrawną papką i widz ma nie lada zadanie, aby odgadnąć co właściwie jest śmiesznego w tym, co powinno być śmieszne…
Tu było zupełnie inaczej, cała widownia bawiła się wyśmienicie – humor Czechowa jest nie do podrobienia.  Dużą więc rolę ma tu sam tekst – co z resztą wspaniale pokazuje, że po klasykę też warto sięgać! Niemniej  spora jest to też zasługa wspaniałych aktorów i ich (niekiedy) brawurowego wręcz wcielenia w role. Doprawdy do dziś mam uśmiech na twarzy, gdy przypomnę sobie „Oświadczyny” w wykonaniu Pauliny Rosiak, Pawła Przybysza i Michała Wiszowatego.

Czytaj dalej...

http://a-cup-of-teatr.blogspot.com/