Aktualności

Aktualnosc l lay

Galeria

Premiera spektaklu "Tango Notturno"

22 kwietnia w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się premiera spektaklu na motywach biografii Poli Negri „Tango Notturno” w reżyserii Barbary Sass.

22 kwietnia w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się premiera spektaklu na motywach biografii Poli Negri „Tango Notturno” w reżyserii Barbary Sass. W rolę polskiej gwiazdy Hollywood wcieliła się Justyna Sieńczyłło, scenariusz sztuki napisała Magda Gauer.
 
WIĘCEJ O SPEKTAKLU
 
Ten kameralny portret jest raczej wyobrażeniem Poli Negri niż prawdziwą fotografią gwiazdy. Ambitna i bezkompromisowa ale także wrażliwa, krucha i tragiczna, pełna empatii, potrafiła być często nieczułym potworem – mówi Barbara Sass.  To typ kobiety który mnie zawsze fascynował i często pojawiał się w moich filmach – dodaje.
 
Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru 1938 roku, w berlińskim apartamencie Poli Negri, która wraz z sekretarką czeka na przyjęcie u marszałka Hermana Goeringa, tuż  przed podjęciem decyzji o ucieczce z Niemiec.
 
Spektakl to monodram przeplatany z dialogami, więc kilkakrotnie zmienia się teatralna konwencja. Dodatkowo został wzbogacony o przedwojenne melodie, m.in. tytułowe „Tango Notturno”, do których słowa napisał Emilian Kamiński.
 
Premierze spektaklu towarzyszył wernisaż wystawy „Pola Negri. Legenda kina.”
 z Muzeum Kinematografii w Łodzi