Aktualności

Aktualnosc l bocian aktualno ci

"Trzecia młodość Bociana" coraz bliżej

W Teatrze Kamienica lato upływa bardzo pracowicie. Na Scenie Orla trwają próby do spektaklu „Trzecia młodość Bociana” w reżyserii Emiliana Kamińskiego. Premiera zaplanowana jest na 2 września 2017.

„Trzecia młodość Bociana” to komedia romantyczno-obyczajowa. - Dużo w niej elementów z życia wziętych – mówi Emilian Kamiński. - Każdy z sześciu bohaterów tej sztuki przechodzi pewną przemianę. Mamy młodą dziewczynę, która nie radzi sobie z życiem, jest zawstydzona sobą. Mamy parę małżeńską – ludzi, którzy są na dorobku. Mamy damę, która jest bardzo współczesna, biegle funkcjonuje w cybernowoczesnym świecie, ale nie jest szczęśliwa i szuka rozwiązań dla siebie. Mamy wdowę, dojrzałą kobietę, której zaczyna się układać. Mamy wreszcie tytułowego bohatera. Jan Bocian, człowiek mocno doświadczony, który, jak się wydawało - poniósł klęskę. Ale okazuje się, że także w tym jest asumpt do nowego życia, sensu i nadziei. To sztuka przede wszystkim o tym, żeby się nie dać.

Na scenie, oprócz Emiliana Kamińskiego w tytułowej roli, zobaczymy Sylwię Gliwę, Hannę Konarowską, Małgorzatę Sadowską, Milenę Staszuk i Wojciecha Solarza.

Więcej informacji o spektaklu: TRZECIA MŁODOŚĆ BOCIANA