Aktualności

Aktualnosc l teatr kamienica

Teatr jako sposób na weekend w Warszawie

Letnia aura sprzyja weekendowym wyjazdom za miasto, ale to Ci którzy zdecydują się w nim pozostać mogą liczyć na wyjątkowe atrakcje kulturalne!

Najwięcej ciekawych wydarzeń planowanych jest zwykle na weekendy, kiedy to większość osób ma wreszcie czas na relaks, oderwanie się od komputera i podarowanie sobie odrobiny kulturalnej rozrywki.

Doskonałym pomysłem na spędzenie piątkowego lub sobotniego wieczoru jest wyjście do teatru, których w stolicy nie brakuje. Jednym z nich, zasługującym na szczególną uwagę jest teatr powstały z miłości do sztuki i ogromnego zaangażowania jego dyrektora.

Teatr z Duszą

Jak mówi sam założyciel i dyrektor Teatru Kamienica Emilian Kamiński, jego celem było stworzenie wyjątkowego miejsca na mapie kulturalnej Warszawy. Sami widzowie potwierdzają, że misja została spełniona, gdyż Kamienica to więcej niż teatr to pełna magii przestrzeń, w której można wybrać się w nostalgiczną podróż po starej Warszawie, nie tylko za sprawą nawiązującego do początków ubiegłego stulecia wystroju, ale także unikatowej gipsowej makiety Śródmieścia z sierpnia 1939 roku obejmującej tereny od nieistniejącego już Dworca Głównego po Ogród Saski wraz z Pałacem Saskim. Jej celem jest promocja tradycji i wiedzy na temat zniszczonej w czasie II wojny Światowej Warszawy wraz z jej piękną architekturą za sprawą, której nazywana była Paryżem Północy.

Dla dużych i małych

Zlokalizowany na dolnych kondygnacjach w podwórku przy ul. Solidarności 93 Teatr Kamienica to nie miejsce melancholijne, wręcz przeciwnie w trakcie spektakli często daje się słyszeć salwy śmiechu i gromkie brawa, gdyż większość wystawianych tu spektakli to Komedie najlepszych światowych dramaturgów w wyśmienitej obsadzie. Wśród aktorów stale współpracujących z Teatrze Kamienica znajdują się bowiem takie gwiazdy jak: Olaf Lubaszenko, Anna Oberc, Grażyna Wolszczak, Piotr Polk i wielu innych.

Dzięki tak dobranemu repertuarowi wieczór w Teatrze jest doskonałym pomysłem zarówno na miłe spędzenie czasu z przyjaciółmi, jak i oderwanie się od codziennych trosk w trakcie romantycznego wyjścia tylko we dwoje.

Chcąc spędzić niebanalnie czas z dziećmi również można wybrać się do tego teatru, gdyż w jego repertuarze znajduje się wiele ciekawych spektakli dla najmłodszych widzów.

Warto umówić się chwilę przed spektaklem, by w nastrojowych wnętrzach przyteatralnej kawiarni napić się czegoś i skosztować przepysznych deserów w restauracji Nasza Warszawa, by w odpowiednio dobrym humorze rozpocząć wieczór pełen rozrywki na najwyższym poziomie.