Aktualności

Aktualnosc l anna czartoryska niemczycka foto rafal latoszek aktualnosci

Anna Czartoryska-Niemczycka w ”Intrydze” w Teatrze Kamienica!

Już w najbliższy poniedziałek, 3 października, na deskach Teatru Kamienica zagości Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka będzie występowała zamiennie z Joanną Koroniewską w jednym ze spektakli Teatru Kamienica – ”Intrydze”.

”Intryga” to wyborny kryminał w reżyserii Jana Englerta, który cieszy się nieustającym, już od kilku lat, zainteresowaniem widzów Teatru Kamienica. Opowiada on o miłości, zdradzie, zemście, tajemnicy i… zagadkowym morderstwie.

Bogaty biznesmen stojący na progu bankructwa postanawia sfingować własną śmierć, zgarnąć pieniądze z polisy i zacząć nowe życie. Kto może wystawić fałszywy akt zgonu? Oczywiście, lekarz, który ma romans z żoną biznesmena. W zamian rekin finansjery obiecuje usunąć się w cień, a pan doktor będzie miał wolną drogę do poślubienia „wdowy”. Żeby plan się powiódł, trzeba przygotować misterną intrygę… Niestety, nic nie idzie tak jak powinno, kolejne postacie wprowadzają coraz to nowe zwroty akcji. Tajemnice, podejrzliwość, egoizm, hipokryzja, obłuda, ambicje, złość, zemsta i cynizm – wszystko to miesza się ze sobą, prowadząc do nieoczekiwanego zakończenia.

Spektakl został wyróżniony podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus komercja” 2014. Zbigniew Zamachowski (aktor Teatru Narodowego) otrzymał tytuł Najlepszego Aktora za rolę detektywa.

Anna Czartoryska - Niemczycka, ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Debiutowała w spektaklu "To idzie młodość..." w Teatrze Współczesnym w Warszawie, z którym związana była przez 4 lata. Gościnnie występowała także jako Fior w "Operetce" Teatrze Dramatycznym oraz w musicalu "Zorro" w Teatrze Komedia w Warszawie. We współpracy z Novą Sceną przy Teatrze Muzycznym Roma przygotowała monodram muzyczny "Morfina". Piosenki ze spektaklu ukazały się na jej pierwszej płycie o tym samym tytule. Szerszej publiczności znana jest z popularnych seriali telewizyjnych, takich jak "Nad Rozlewiskiem", czy "Szpilki na Giewoncie oraz z programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Obecnie pracuje nad swoją drugą, tym razem autorską płytą. Anna Czartoryska-Niemczycka wcieli się w rolę Marty, asystentki dr. Lipskiego.

foto: Rafał Latoszek