Aktualności

Aktualnosc l received 1939753966058454

Świąteczne spotkanie z osobami bezdomnymi

Śniadanie Wielkanocne w Teatrze Kamienica.

Więcej niż teatr – to hasło Kamienicy,  które oddaje charakter tej instytucji. Teatr, przy Alei Solidarności w Warszawie po raz kolejny zaprosił do siebie bezdomnych. W środę, 28 marca do stołu z Emilianem Kamińskim usiadło 250 osób ciężko doświadczonych przez życie.

Inicjatywa powstała z potrzeby serca i podejmowana jest od początku istnienia teatru, czyli od dziewięciu lat. Jej pomysłodawcą jest sam Emilian Kamiński - aktor, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Kamienica.

- Poprzez takie spotkania, chcemy dać osobom bezdomnym namiastkę prawdziwych, rodzinnych świąt. Dzielimy się tradycyjnym jejeczkiem i w wyjątkowej atmosferze wspólnie śpiewamy. To są niesamowite chwile, doceniane zarówno przez naszych gości, jak też pracowników teatru, bardzo zaangażowanych w organizację wydarzenia – mówi Emilian Kamiński.

Spotkania z bezdomnymi odbywają się dwa razy do roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą. Towarzyszy im niecodzienny klimat, a udział w nich biorą również artyści. W inicjatywę zaangażowana jest także warszawska Straż Miejska.