Aktualności

Aktualnosc l img 1279

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w Teatrze Kamienica

W ramach Programu Edukacja Kulturalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu Fundacji PZU, Teatr Kamienica gościł w swoich wnętrzach blisko 800 dzieci. W programie wydarzenia znalazły się spektakle teatralne, warsztaty aktorskie, oświetleniowe i dźwiękowe. Warsztaty przeprowadzono jako uzupełnienie edukacji artystycznej w szkołach podstawowych, a odbywały się one w okresie od sierpnia do grudnia. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. podopieczni Stowarzyszenia Szansa, z okolic Warszawy i Mazowsza. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w teatrze – mówi Emilian Kamiński Dyrektor Teatru Kamienica. Cieszymy się, że mogliśmy i w tym roku zorganizować tego typu przedsięwzięcie, które już na stałe wpisało się w kalendarz Kamienicy – dodaje.

W ramach projektu prezentowany był m.in. spektakl „Brzechwa dla dzieci – Prot i Filip”. Za pomocą dowcipnych dialogów, zaskakujących i pełnych humoru sytuacji, pokazał dzieciom jak wielką wartością w życiu każdego jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby. Scenariusz spektaklu został napisany w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy. Oprócz tego tytułu prezentowano spektakle z bogatego wachlarzu repertuarowego Teatru Kamienica dedykowanego dzieciom i młodzieży. 

Warsztaty poprowadzili aktorzy Teatru Kamienica. Program zajęć obejmował m.in. naukę pantomimy, warsztaty językowe, elementy charakteryzacji,  warsztaty akustyczne, oświetleniowe i plastyczne.  Najmłodsi ćwiczyli dykcję, śpiewali piosenki i występowali na prawdziwej, teatralnej scenie.

Kucharze restauracji Nasza Warszawa, działającej przy Teatrze Kamienica zadbali o to, aby najmłodsi zjedli pyszne śniadanie, obiad i podwieczorek.

Zajęcia był finansowane ze środków MKiDN w programie Edukacja Kulturalna umowa 08976/18/FPK/NCK.