Aktualności

Aktualnosc l aktualnosci kulek 1

Nowość- "Ekipa Kulka"

Dzień Dziecka to najlepszy moment, by oficjalnie ogłosić nowość, którą przygotowaliśmy dla dzieci, a przede wszystkim z myślą o nich. 

Czy wiecie, że:

  •  Aż 75% dzieci podczas pandemii, częściej niż wcześniej przejawia negatywne reakcje emocjonalne- złość, obrażanie się, zamykanie się w sobie;
  •  Co czwarte dziecko przyznaje, że stale lub często jest rozzłoszczone, a co piąte że stale lub często odczuwa przygnębienie, osamotnienie czy smutek;
  • Aż 64% dzieci deklaruje potrzebę większego kontaktu z rówieśnikami.*

Teatr Kamienica od lat wypełnia misję społeczną i swoim repertuarem podejmuje trudne tematy, tym samym edukując i działając prewencyjnie. Wśród sztuk misyjnych zrealizowanych do tej pory z myślą o dzieciach i młodzieży wymienić można takie spektakle jak: "Kulek", "My, dzieci z dworca ZOO", "Dopalacze. Siedem stopni donikąd", czy "Wszechmocni w sieci". Tym razem chcemy rozprawić się ze skutkami jakie niesie ze sobą pandemia u najmłodszych. 

Już dziś na naszej scenie próba generalna WIDOWISKA MULTIMEDIALNEGO „EKIPA KULKA”, które z humorem i dystansem pokazuje trudny czas izolacji. Przygody pełnej energii, niezwykłej ekipy są wyprawą na ratunek własnym niepokojom, lękom i stresom. Wartość miłości i przyjaźni opakowana jest tu w przezabawne dialogi, wspaniałą muzykę i wystrzałowe multimedia. Bardzo wierzymy, że spektakl przyniesie najmłodszym ukojenie i mnóstwo radości.

W spektaklu występują: Adrianna Kućmierz, Marta Powałowska, Jan Naturski, Mateusz Kieraś, Janusz Zadura oraz Rafał Szałajko oraz multimedialnie: Justyna Sieńczyłło, Arkadiusz Janiczek, Emilian Kamiński i Michał Wójcik. 

 PREMIERA PRZEDSTAWIENIA JUŻ WE WRZEŚNIU 2021. 

"Ekipa Kulka" to spektakl dyplomowy przyteatralnej Szkoły Rzemiosł Artystycznych KamArti. 

* Dane z raportu „Dzieci w pandemii”, Difference na zlecenie Radio ZET

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.