Aktualności

Aktualnosc l aktualnosci sylwester  004

Sylwestrowe spektakle już w sprzedaży

3,2,1… przed Państwem Sylwester 2021 w Kamienicy! Na piątkowy wieczór 31 grudnia przygotowaliśmy dla Państwa aż trzy wyjątkowe tytuły: „Upiór w kuchni”, „W obronie Jaskiniowca” oraz „Mój Dzikus”. Zapewniamy, że w Nowy Rok wejdziemy z teatralnym przytupem, gromkim śmiechem, ale przede wszystkim – w doborowym towarzystwie. Sposób na niebanalny Sylwester? Spotkajmy się w Kamienicy! 

Upiór w kuchni

W sylwestrowy wieczór, tylko w Kamienicy, przeniesiemy się do małego angielskiego pensjonatu na peryferiach miasta. Gwiazdorska obsada, wyjątkowy klimat teatru, a w tym wszystkim… upiór! Na dodatek w  kuchni! Co z tego wyniknie? Dla spektaklu – nie zdradzimy, ale widzowie z pewnością mogą liczyć na  potwornie zabawny wieczór.

Dystyngowana starsza pani i jej przesympatyczna córka, ich tajemniczy goście mający niejedno na sumieniu, niewyjaśnione zaginięcia oraz upiorna zagadka w tle... Kto nie pamięta słynnego Teatru Sensacji „Kobra”, który gromadził w poniedziałkowe wieczory przed telewizorami miliony widzów? Jedną z jego najpopularniejszych premier był spektakl „Upiór w kuchni” Janusza Majewskiego z 1993 roku z Ireną Kwiatkowską w roli tytułowej. Dziś ta niezwykła komedia z dreszczykiem rozegra się na deskach Teatru Kamienica, tworząc prawdziwie wyjątkowe widowisko łączące w sobie elementy kryminału, thrillera i angielskiej komedii.

Morderstwo doskonałe podobno nie istnieje, podobno... Teatralna iluzja, surrealistyczna przestrzeń i odwieczne pytanie – kto jest winny i co się stało z ofiarą? Zabójcze niespodzianki i zaskakujące zwroty akcji, których nie powstydziliby się mistrzowie filmów grozy. Reżyserii podjął się Tomasz Sapryk. W spektaklu występują: Maria PakulnisAndżelika Piechowiak Marcin Troński Tomasz SaprykSebastian KonradJerzy BończakMichał Piela oraz Sławomir Orzechowski. „Upiór w kuchni” to idealna propozycja dla tych, którzy lubią się śmiać i bać jednocześnie, jak również dla tych, którzy chcą poczuć się częścią kryminalnej intrygi i doświadczyć teatralnej magii – która działa ze zdwojoną siłą ostatniego dnia roku!

Czas trwania: 120 minut z przerwą
Uwaga: Podczas spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.

W obronie jaskiniowca

Postawmy sprawę jasno: XXI wiek, 2021 rok, a w relacjach damsko-męskich tak naprawdę… nic się nie zmieniło. Zgadzacie się?  A może jest zupełnie odwrotnie? Emilian Kamiński w brawurowej roli Jaskiniowca postara się z tym rozprawić, a idealną do tego okazją będzie magiczna, sylwestrowa noc. Szampański nastrój i potężna dawka humoru na pewno doprowadzi do intrygujących wniosków!

Kobiety i mężczyźni nie mają łatwego życia, zwłaszcza razem. „W obronie jaskiniowca” to ONE MAN SHOW Emiliana Kamińskiego. Przy akompaniamencie widowni zdemaskuje on zawiłości naszego życia miłosnego i bezlitośnie rozprawia się ze stereotypami na temat związków, małżeństwa oraz przywar płci pięknej i tej nieco brzydszej. Pomimo całego rozwoju cywilizacji, lotów w kosmos, klonowania, coraz szybszych komputerów, rozwój uczuć i praw rządzących naturą człowieka nie następuje tak szybko, nawet jeśli człowiek zamienił jaskinię na przytulne i nowoczesne M4. To bezcenna, ale jakże pożądana wiedza na 2022 rok, która być może odmieni życie. Warto spróbować!

Reżyseria: Emilian Kamiński
Czas trwania: 100 minut z przerwą

Mój Dzikus

„O co jemu/jej chodzi?” – to pytanie zadajemy sobie codziennie przez całe dwanaście miesięcy. W ostatni dzień roku Kamienica ma dla Państwa niespodziankę: rozpracujemy to. I to w wyjątkowym stylu!

Mój Dzikus” to ONE WOMAN SHOW, w którym Justyna Sieńczyłło, przez pryzmat kobiecych emocji, z przymrużeniem oka opowiada o codzienności życia z płcią „brzydszą”. W spektaklu na tapet wzięte zostają różnice między damskim a męskim postrzeganiem świata, a także nieporozumienia, które wynikają z owych rozbieżności. Sztuka, w niezwykle humorystyczny sposób prowadzi przez zawiłe drogi kobiecej natury i pokazuje, że bycie tak zwaną "szyją" w codziennych realiach wcale nie jest takie proste.

Reżyseria: Emilian Kamiński
Czas trwania: 90 minut


Tego wieczoru na każdego widza czeka lampka wina w cenie biletu.