Aktualności

Aktualnosc l cez 8342

List od Widzów

Droga Pani Justyno, 

dziękujemy bardzo za ten niewiarygodny wprost wieczór 5 czerwca br. – czyli wieczór wspomnień o niezapomnianym Panu Emilianie.

Oczywiście idąc na to „spotkanie” większość z nas wielo-wieloletnich sympatyków i wiernych widzów Teatru Kamienica „znających” m.in. wielkie poczucie humoru Pana Emiliana mieliśmy świadomość, że nie będzie to przeciętne spotkanie z okazji promocji Jego książki.

Ale to co nas spotkało, to po prostu zupełnie niewyobrażalny wręcz „spektakl”!

Już samo Pani wystąpienie na wstępie z informacją o wygranej (choć nadal częściowej)
w sądzie spowodowało, jak Pani sama widziała owacje Waszych sympatyków,
ale i morze prawdziwych i szczerych łez nas, wiernych widzów.

Dalej to już tylko same wspaniałe zaskoczenia, czyli m.in. dobór gości wspominających Pana Emiliana w historyjkach i anegdotach z Jego życia,  co nadało całemu spotkaniu wspaniały rodzinny klimat.

Ukoronowaniem całości  były projekcje fragmentów wywiadu autorki książki z Panem Emilianem w pełni ukazujących Pana Emiliana takim, jakim był, czyli przede wszystkim otwartym na ludzi  i ciepłym człowiekiem ze wspaniałym i niepowtarzalnym poczuciem humoru, ale i wielkim dystansem do siebie.

To wszystko razem było niezmiernie wzruszające, wywołujące w nas widzach i łzy,
ale i wybuchy szczerego śmiechu, ponieważ wszyscy czuliśmy jakbyśmy uczestniczyli
w spotkaniu z Panem Emilianem, który jak Pani wspomniała „nadal żyje i żyć będzie”
w murach Teatru Kamienica.

Ponieważ jak wspomniałam wiele osób  z mojej niemałej grupki seniorów to wielo-wieloletni sympatycy i wierni widzowie Teatru Kamienica, znający w zasadzie wszystkie spektakle tegoż teatru – po tym wspaniałym wydarzeniu, które na długo pozostanie w naszej pamięci – zgodnie stwierdziliśmy, że był to wg nas chyba najlepszy „spektakl”,
jaki w ogóle widzieliśmy – nie tylko w Waszym Teatrze!

Tak więc raz jeszcze bardzo dziękujemy za ten niezapomniany i niepowtarzalny wieczór życząc oczywiście zarówno Pani, jak i Teatrowi Kamienica przede wszystkim niezagrożonego istnienie Teatru i  zapewniam, że (tak, jak przez te wszystkie lata) w razie potrzeby nadal może Pani liczyć na moją niemałą grupę seniorów np. przy konieczności kolejnych petycji.

Serdecznie pozdrawiam Panią oraz cały zespół  Teatru Kamienica w imieniu swoim i  grupy „moich” Ursynowskich Seniorów.

                                     

Anna  Kłosiewicz