Zapalamy słońce na koniec lata
Lato dobiega końca, a Tobie brakuje dalekich wojaży? Wybierz się w teatralną podróż, nie ruszając się z Warszawy. Przygotowaliśmy aż 6 ekscytujących destynacji, wśród których z pewnością przypadnie Ci coś do gustu: od spektakli z dreszczykiem po komedie familijne, dla podróżników od 2 do 102 roku życia. Wyruszamy!
Cenisz brytyjski humor? Wybierz się z nami w podróż z dreszczykiem do uroczego pensjonatu na angielskiej prowincji, gdzie tajemniczy duet matki i córki oferuje gościom mrożący krew w żyłach pakiet usług... Kierunek "Upiór w kuchni"!
A skoro już o Anglii mowa, to zajrzymy i do mieszkania młodej pary, a tam... "Żona potrzebna od zaraz!", bo jeśli się nie znajdzie, to nasz bohater wpadnie w poważne kłopoty... Pytacie, po co żona, skoro na miejscu jest narzeczona? A to skomplikowana sprawa, długo by wyjaśniać, lepiej po prostu zobaczyć na scenie...
Jeśli nic Cię tak nie rozgrzewa, jak wyprawa do Wielkiej Brytanii czasów Beatlesów, Twoim wehikułem stanie się pełna klasycznego humoru "Czarna komedia".
Może wolisz kierunek nieco bardziej na południe, na przykład romantyczny Paryż? W takim razie ostrzegamy, że "Lekko nie będzie"... Francuski humor i miłosne uniesienia all inclusive!
A jeśli lubisz naprawdę niezwykłe kierunki, odwiedź tajemniczą krainę "Rodziny w sieci", gdzie mieszkańcami są influencerzy, walutą – lajki, a drogowskazami nieokiełznane algorytmy. Uwaga – w tym rejonie zanotowano niebezpiecznie wysoki poziom dowcipu!
Najmłodszych i najdzielniejszych podróżników zapraszamy na wyprawę do świata fantazji. "Supermoce Tosi. Przygoda w rytmie śpiewających brzdąców" to spektakl dla dzieci od 2 lat, w którym mała dziewczynka dzięki sile wyobraźni pokonuje swoje lęki i zostaje prawdziwą superbohaterką.
A na koniec nie zapomnij wybrać się w prawdziwą podróż w czasie dzięki Makiecie Warszawy z 1939, na której pieczołowicie odtworzyliśmy fragment Śródmieścia tak, jak wyglądało ono tuż przed wybuchem wojny – zobacz legendarne budynki, przepiękne kamienice, a nawet reklamy z dawnych lat. To multimedialna podróż, której nie zapomnisz!
Do świata międzywojnia, tym razem muzycznie, przeniesiesz się też z Rozkminą Towarzyską – już w ten wtorek zapraszamy na klimatyczny koncert utworów z repertuaru Alberta Harrisa przy kieliszku wina lub ulubionym koktajlu.
Zwieńczeniem tych przygód może być chwila wytchnienia w klimatycznej Kawiarni Aktorskiej przy kawie speciality, lodach rzemieślniczych lub legendarnym tiramisu.
Co w nowym sezonie?
We wrześniu startujemy z nowymi, ekscytującymi propozycjami – na pierwszy ogień idzie oczywiście premiera "Opiekunki na zabój" – komedii kryminalnej napisanej specjalnie dla Kamienicy przez Aleksandrę Wolf i debiutującą w roli reżyserki Aldonę Jankowską. Na scenie Dorota Chotecka, Radosław Pazura, Lucyna Malec, Justyna Sieńczyłło i Milena Staszuk. Najbliższe spektakle już za miesiąc!
Prezentujemy też nową, jazzującą odsłonę Kamienicy, czyli Scenę 93, którą zainauguruje Maciej Obara Special Quartet. W kameralnej przestrzeni ponad stuletniej kamienicy spotkają się jazzowe legendy i nowe głosy.
A to tylko początek... Do zobaczenia w Kamienicy!