Aktorzy

Actor l joanna liszowska

Joanna Liszowska

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w 2001 roku dyplomem „Atelier - pracownia krawiecka“ w reżyserii W. Pszoniaka i „Rajski ogródek“ w reżyserii P. Miśkiewicza; za rolę „Ona“ w tym spektaklu otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu Spektakli Dyplomowych w Łodzi oraz nominacje do Krakowskiej Nagrody Teatralnej „Ludwik“. Debiutowała w roli Anny I w „Siedmiu grzechach głównych" Kurta weila/ Bertolda Brechta w reżyserii J. Wiśniewskiego na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie.

Obecnie występuje w trzech spektaklach - w Teatrze 6. Piętro  w „Fredro dla Dorosłych – mężów i żon“ oraz „Miłość w Saybrook w reżyserii Eugeniusza Korina, a także w Kompanii Teatralnej w sztuce „Kłamstwo“ Floriana Zellera w reżyserii Wojciecha Malajkata na scenach teatrów w całej Polsce.

Od 2002 roku występuje na małym i dużym ekranie. Zagrała w takich serialach, jak m.in.: „Kasia i Tomek“, „Miodowe lata“, „Szpital na perypetiach“, „U fryzjera“, „Niania“, „Kryminalni“, „Na dobre i na złe“, „Tylko miłość“, „Na Wspólnej" oraz  w filmach: „Czwarta władza“  w reżyserii W. Adamka, „Psie serce“  reżyserii A. Drabińskiego,   „Lawstorant“ reżyserii M. Haremskiego, „Kto nigdy nie żył“ reżyserii A. Seweryn, „Miłość w przejściu podziemnym" reyserii. J. Majewskiego, „Sztuczki“ reżyserii A. Jakimowskiego i „Zamiana“ w reżyserii K. Aksinowicz i „Ciacho“ w reżyserii P. Vegi. Joanna Liszowska w 2007 roku zdobyła Wiktora - prestiżową nagrodę Akademii Telewizyjnej.

Jej pozycję doskonale śpiewającej aktorki umocnił Brylantowy Mikrofon - główna nagroda w Polsatowskim „Jak Oni Śpiewają“. Wcześniej zdobyła III Nagrodę w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz wyróżnienie na Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie, a także Nagrodę Jana Wołka za najlepszą interpretację piosenek tego autora. Talent taneczny ujawniła jako uczestniczka show TVN „Taniec z Gwiazdami“, potem gospodyni programu „Instruktor Tańca“ (z R. Maserakiem i M. Pirógiem).

W Teatrze Kamienica występuje w spektaklu "Niespodzianka" w reżyserii Emiliana Kamińskiego.

 

Występuje w spektaklach