Aktorzy

Actor l joanna liszowska

Joanna Liszowska

Ukończyła PWST w Krakowie w 2001 roku dyplomem „Atelier - pracownia krawiecka“ w reż. W. Pszoniaka i „Rajski ogródek“ w reż. P. Miśkiewicza; za rolę „Ona“ w tym spektaklu otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu Spektakli Dyplomowych w Łodzi oraz nominacje do Krakowskiej Nagrody Teatralnej „Ludwik“. Debiutowała w roli Anny I w „Siedmiu grzechach głównych" Kurta weila/ Bertolda Brechta w reż. J. Wiśniewskiego na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie.

Występowała na deskach krakowskich:

TEATRU STAREGO - "Damy i huzary" w reż. K. Kutza,

TEATRU STU - "Monologi waginy“ reż. P. Jędrzejas,

OPERETKI KRAKOWSKIEJ - "Człowiek z La Manchy“  reż. S. Zajączkowski,

a także w warszawskich teatrach: 

STUDIO BUFFO - "Romeo i Julia", "Panna Tutli Putli" w reż. J. Józefowicza, ATENEUM - "Młynarski, czyli trzy elementy“ w reż. M. Umer,

KOMEDIA - "Chicago“  reż. K. Jasiński,  „Stosunki na szczycie“ reż. J. Bończak, "Lewe interesy" reż. J. Bończak, "Wydmuszka" reż. T. Dutkiewicz,

TEATR 6.Piętro - „Fredro dla Dorosłych - mężów i żon“ reż. E. Korin, „Miłosć w Saybrook“ reż. E. Korin

oraz w częstochowskim TEATRZE im. A. MICKIEWICZA  - "Miłość i polityka" reż. J. Bończak.

Wzięła udział w multimedialnym widowisku muzycznym, produkcji polsko-czesko-słowackiej "Vichry" w reż. J. Stańka.

Obecnie występuje w trzech spektaklach - w Teatrze 6. Piętro  w „Fredro dla Dorosłych – mężów i żon“ oraz „Miłość w Saybrook“ Woody‘ego Allena w reż. Eugeniusza Korina, a także w Kompanii Teatralnej w sztuce „Kłamstwo“ Floriana Zellera w reż. Wojciecha Malajkata na scenach teatrów w całej Polsce.

Od 2002 roku występuje na małym i dużym ekranie. Zagrała w takich serialach, jak m.in.: „Kasia i Tomek“, „Miodowe lata“, „Szpital na perypetiach“, „U fryzjera“, „Niania“, „Kryminalni“, „Na dobre i na złe“, „Tylko miłość“, „Na Wspólnej" oraz  w filmach: „Czwarta władza“  reż. W. Adamek, „Psie serce“  reż. A. Drabiński,   „Lawstorant“ reż. M. Haremski, „Kto nigdy nie żył“ reż. A. Seweryn, „Miłość w przejściu podziemnym" reż. J. Majewski, „Sztuczki“ reż. A. Jakimowski i „Zamiana“  reż . K. Aksinowicz i „Ciacho“ reż. Patryk Vega. Joanna Liszowska w 2007 roku zdobyła Wiktora - prestiżową nagrodę Akademii Telewizyjnej.

Jako studentka występowała w licznych festiwalach i koncertach m. in. Koncercie Jubileuszowym Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty czy na scenie krakowskiego kabaretu Loch Camelot.

Jej pozycję doskonale śpiewającej aktorki umocnił Brylantowy Mikrofon - główna nagroda w Polsatowskim „Jak Oni Śpiewają“. Wcześniej zdobyła III Nagrodę w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz wyróżnienie na Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie, a także Nagrodę Jana Wołka za najlepszą interpretację piosenek tego autora.

Talent taneczny ujawniła jako uczestniczka show TVN „Taniec z Gwiazdami“, potem gospodyni programu „Instruktor Tańca“ (z R. Maserakiem i M. Pirógiem).

Chętnie podejmuje się prowadzenia gal, koncertów i widowisk telewizyjnych. Była prowadzącą programu „Jak Oni śpiewają“ jak też m.in.: Pikniku Country w Mrągowie, Sabatu Czarownic w Kielcach czy Sylwestra z Polsatem.

Joanna Liszowska ma na koncie liczne role musicalowe, m.in. Roxie Hart w musicalu „Chicago“, „Panna Tutli Putli“, „Romeo i Julia“, w spektaklu muzycznym „Człowiek z La Manchy“ oraz multimedialnym widowisku muzycznym „Vichry“. W 2009 roku gościnnie zaśpiewała też na płycie Piotra Rubika pt. RubikOne. Wystąpiła również z Maciejem Maleńczukiem na płycie „Ona i on“. Jej duet z Szymonem Wydrą „Jednego serca“ w plebiscycie na „Najpiękniejszą polską piosenkę z sercem“ na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii zdobył nagrodę za najlepsze wykonanie. Przez weiele lat Joanna Liszowska była związana też z Kwartetem Revirado i śpiewała Tanga Astora Piazzoli.

Jesienią 2014 została zaproszona do programu „Twoja twarz brzmi znajomo“ w Polsacie i wygrała pierwszy odcinek wcielając się w… Demisa Roussosa. Po raz drugi zwyciężyła jako Keith Flint z zespołu The Prodigy.

Ostatnio do tego zestawu doszła rola w spektaklu Woody’ego Allena pt. „Miłość w Saybrook“, w której śpiewa sporo evergreenów.

 

Występuje w spektaklach