Actor l 210801 kaliszukmarek 7848  1  01

Marek Kaliszuk

Polski aktor i wokalista, który od lat konsekwentnie łączy te dwie pasje. Można go spotkać na deskach teatru, przed kamerą i na estradzie. We wrześniu 2023r. ukaże się jego debiutancki album.

Przez wiele lat (do 2015r.) był solistą Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zagrał szereg głównych ról m.in. w musicalu GREASE, SKRZYPEK NA DACHU, PIĘKNA I BESTIA, FOOTLOOSE, JESUS CHRIST SUPERSTAR. W listopadzie 2014 roku podbił serca widzów oraz jurorów wygrywając 2 edycję programu TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO! Wówczas nazwano go wokalno-aktorskim kameleonem. Szeroką rozpoznawalność i sympatię już wcześniej przyniosły Markowi role serialowe m.in. w M jak Miłość, w Pierwszej miłości, 2XL, To nie koniec świata, Na dobre i na złe oraz udział w 7 edycji show Taniec z Gwiazdami. Artysta jest również dobrze znany widzom programu Jaka to Melodia?.

Był gościem wielu telewizyjnych koncertów oraz popularnych programów rozrywkowych jak choćby Mamy Cię, Big Music Quiz, Ale Jazda, Joke Show. W 2020 roku był jedną z gwiazd trzeciej edycji show Ninja Warrior, a w 2021 wziął udział w legendarnym formacie Fort Boyard. Oba przedsięwzięcia wymagają od uczestników dużej sprawności, siły i odwagi.

Na swoim koncie ma występy na wielu teatralnych i muzycznych scenach. Dwukrotnie wystąpił podczas Festiwalu w Opolu w koncercie piosenki literackiej i kabaretowej (2018 &2019). Współpracował m.in. z Robertem Jansonem i Leszkiem Możdżerem. Na co dzień można go oglądać na scenach Warszawy i całej Polski w spektaklach Teatru Capitol („Dajcie mi Tenora”, „O co biega?”, „Skok w bok”), Basenu Artystycznego WOK („Maria de Bueanos Aires”, „Tango z Placido Domingo Jr.”) a także  w spektaklach „Goło i Wesoło ” oraz „Wieczór Panieński Plus”. W czerwcu 2023 dołączył do zespołu Teatru Kamienica, gdzie można go oglądać w spekatklu "Petarda".

Koncertuje również ze swoim muzycznym projektem będącym wyjątkowym połączeniem kilku gatunków i stylów, na które składają się jego autorskie piosenki, a także muzyczne inspiracje artysty.

Ukończył Państwowe Policealne Studium Wokalno – Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

W wolnym czasie intensywnie trenuje na siłowni, dba o kondycję oraz formę. Tym samym motywuje do aktywnego, zdrowego stylu życia obserwujących go fanów w swoich social mediach.

W maju 2023r. stał się faktycznym Dawcą Szpiku ratując tym samym życie obcej niespokrewnionej osobie. 

Występuje w spektaklach