Aktorzy

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie AST).
Pierwsze zawodowe kroki stawiała na krakowskich scenach, będąc przez lata związaną z Teatrem Bagatela oraz Teatrem STU.
Szerokiej publiczności dała się poznać dzięki wyrazistym i pełnym wdzięku rolom serialowym oraz filmowym. Ogólnokrajową popularność przyniosła jej postać Zofii Olszyńskiej w produkcji „1920. Wojna i miłość”, a sympatię widzów ugruntowała rola Dominiki w hitowym serialu „Barwy szczęścia”. W jej dorobku telewizyjnym i filmowym znajdują się również występy w takich tytułach jak: „Czas honoru”, „Przyjaciółki”, „Ojciec Mateusz”, „Ultraviolet”, „M jak miłość”, „Porady na zdrady 2”.
Doceniona przez krytyków i branżę filmową – za przejmującą rolę w filmie „Yuma” (2012) – otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Złota Kaczka.
Rola Heleny Wiernej w spektaklu „Na boku” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza, to jej debiut na deskach Teatru Kamienica.
