Spektakle

Dobry wieczór z Pakosińską

Jak powiedział jeden z krytyków: Jeżeli śmiech to zdrowie, to ta kobieta jest nieśmiertelna a my wraz z nią!
Podczas przedstawienia usłyszeć będzie można specjalnie wybrane utwory w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego. Katarzyna Pakosińska, jako dyplomowana polonistka sprawdzi  znajomość ortografii, nauczy tańca gruzińskiego oraz zaprosi do wspólnego karaoke. 

Opis spektaklu

„To, że sprawa przechodzi na publiczność udowodnił jeden z zakatarzonych widzów spektaklu Katarzyny, który w trakcie poczuł się absolutnie zdrowy i jeśli potem nawet korzystał z chusteczki to jedynie w celu otarcia łez ze śmiechu i wzruszenia”.

Kobiecość, wdzięk i seksapil. Niesamowity uśmiech, który urzeka każdego. Katarzyna Pakosińska! Podczas spektaklu aktorka odkryje wiele tajemnic - również tych z własnego życiorysu, zasypie anegdotami i odpowie na wiele życiowych pytań. W czasie spotkania będzie można się dowiedzieć na przykład jak utrzymać szczęśliwy związek, jak zawalczyć o swoje szczęście albo jaką przyszłość wywróżył aktorce słynny pedagog, profesor Aleksander Bardini i co na to Sophia Loren.

 

 

Twórcy

Autor:
Krzysztof Jaślar
Reżyseria:
Krzysztof Jaślar
Teksty: Andrzej Bianusz, Piotr Bukartyk, Tomasz Jachimek, Krzysztof Jaślar, Ola Obarska, Katarzyna Pakosińska, Wojciech Saramonowicz, Edward Stachura, Andrzej Waligórski, Andrzej Włast, Maciej Zembaty
Muzyka: Artemi Ajwazjan, Janusz Bogacki, Piotr Bukartyk, Filip Jaślar, Jerzy Petersburski, Jerzy Satanowski, Andrzej Zieliński 
Opracowanie muzyczne: Bolesław Błaszczyk, Filip Jaślar, Roman Hudaszek, Paweł Kowaluk, Michał Sikorski
Multimedia: Sławomir Kazulak, Rymek Błaszczak
 
Kostiumy: Charlotte Tomaszewska
 
Produkcja: Lena Marcinkowska-Krucka/ Artem House

 

Recenzje

Jeżeli chcą Państwo spędzić przyjemny wieczór w pogodnej atmosferze, dającej chwilę oddechu od tego, z czym mamy do czynienie na co dzień, podsuwam spektakl „Dobry wieczór z Pakosińską” autorstwa i w reżyserii Krzysztofa Jaslara, w Teatrze Kamienica. (...) Sam spektakl jest przepojony wdziękiem i ciepłem, z dużą domieszką humoru i pogodnych opowieści. Poznajemy właściwie cały życiorys popularnej „Pakosi”, a w nim kilka zaskakujących faktów (np. że inny jej pseudonim to Luftwafe! Nie napiszę Państwu skąd się wziął, bo wystarczy przyjść na spektakl i zaspokoją Państwo swoja ciekawość). Jest sporo śmiechu, a dodatkowym smaczkiem dla publiczności jest możliwość zaistnienia na prawdziwej scenie profesjonalnego teatru i pogrzania się w świetle reflektorów, na oczach zachwyconych osób towarzyszących. Dzieje się tak dlatego, że Pakosińska nie tylko gra na scenie, ale również chodzi między publicznością, prowadząc z nią dialog i kilka razy zaprasza kogoś na scenę. W sumie tytuł spektaklu - „Dobry wieczór z Pakośińską” – okazuje się adekwatny do tego, co otrzymuje widz po przyjściu do Teatru Kamienica.

Krzysztof Stopczyk - www.kulturalnie.waw.pl

(...) Od 28 listopada 2018 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie możemy oglądać monodram Dobry wieczór z Pakosińską. Aktorka zasypuje publiczność anegdotami, odpowiada na wiele trudnych życiowych pytań: na przykład jak walczyć o swoje szczęście, czy jak utrzymać szczęśliwy związek, zdradza, co o jej przyszłości powiedział profesor Aleksander Bardini. Oczywiście Pakosińska nie byłaby sobą, gdyby nie wciągnęła do wspólnej zabawy publiczności. I tak możemy liczyć, że aktorka sprawdzi dogłębnie naszą znajomość ortografii, porwie nas do gruzińskiego tańca i udowodni, że śpiewać każdy może. Przedstawienie przeplatane jest specjalnie wybranymi utworami Grupy MoCarta w oryginalnych aranżacjach i z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego.

Izabela Husarzewska-Tobiasz - Space 4 Living

Z całą pewnością widz spędzając wieczór w towarzystwie Katarzyny Pakosińskiej, nie zazna nudy, oj nie. Gorączka śmiechu gwarantowana. (...) Artystka w zabawny sposób opowiada co weselsze anegdoty ze swojego barwnego życia. Od czasu, do czasu, przeplata je piosenkami, które UWAGA wykonuje w wirtualnym towarzystwie Grupy MoCarta, która obecna jest na ekranie. Mimo to, wszystko jest zsynchronizowane w punkt. Pakosińska, by urozmaicić swój występ wielokrotnie zmieniała ubiór. W każdym ze stroi prezentuje się rewelacyjnie. Na scenie pełna energii, zachęca widzów do wspólnego śpiewania w rytm nieśmiertelnych „Batumi”. Co odważniejszemu widzowi płci męskiej proponuje naukę tańca gruzińskiego. Spokojnie Panowie nie będzie to trudna lekcja. Artystka odkrywa również przed widzami różne historie z życia. Wszystko oczywiście podane z humorem. Tak dowiemy, się jak aplikowała do szkoły teatralnej zdradzimy, że z niepowodzeniem, ale jak się okazało to drobne potknięcie nie zatrzymało Pakosy, która nie przerwalnie od dwóch dekad króluje na Polskiej scenie. Wieczór z Pakosińską, zdecydowanie należy do tych udanych. Był, to dobry wieczór obfitujący w humor. 

Ewelina Kowalczyk, salonkultury.blogspot.com