Spektakle

"Femmes czyli kobiety” - KONCERT

To niezwykłe spotkanie z piosenką francuską. Na spektakl składają się utwory z repertuaru francuskich i francuskojęzycznych artystek obecnych na scenie muzycznej XX i XXI wieku.  Edith Piaf, Mireille Mathieu, Dalida, Céline Dion, czy Zaz to tylko niektóre z nich.

Opis spektaklu

Piosenki w interpretacji Justyny Bacz, zaśpiewane w oryginalnych wersjach językowych oraz polskich autorskich przekładach układają się  w opowieść o kobiecie i ważnych momentach  jej życia.   „Femmes czyli kobiety”  to  16 kobiet i 16 różnych emocji …

Premiera koncertu odbyła się 10 marca 2019 r. w Warszawie, w Teatrze Kamienica, w ramach Festiwalu Frankofonii 2019 pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce. Koncert został zarejestrowany i właśnie ukazuje się w formie płyty CD.

Justyna Bacz  jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georgesa Brassensa” („Journées Georges Brassens”), na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena  w Krakowie. W lutym 2018  r. została odznaczona francuskim Orderem Sztuki i Literatury.

Nagrała sześć albumów bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność: „Tête-à-tête”, Brassens mon amour”, „Empatik” i „Francuska chanson francaise” oraz Dalida pieśń miłości” oraz najnowszy „Femmes czyli kobiety” . Justyna Bacz koncertuje w kraju i za granicą. Więcej o Artystce na stronie: www.justynabacz.net.

Justyna Bacz (...) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury - na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując  za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.

 Joanna Nojszewska „Klucz francuski"

MECENAT i PATRONAT

PARTNERZY:

  

Twórcy

Autor:
Justyna Bacz
Reżyseria:
Justyna Bacz
Przekłady piosenek: Justyna Bacz
 
Instrumenty klawiszowe, aranżacje: Mariusz Dubrawski
 
Saksofon, flet: Mariusz "Fazi" Mielczarek
 
 
Gitary: Maciej Kopczyński
 
Gitara basowa: Wojciech Ruciński
 
Perkusja, perkusjonalia: Grzegorz Poliszak
 
Realizacja dźwięku: Maciej Słowikowski
 
Wizualizacje graficzne: Jarosław Kazior