Calineczka

Słońce, czy deszcz? Upał, czy mróz? Nieważne! Calineczce nic nie przeszkodzi, by tańczyć przez cały rok!

Opis spektaklu

 

Teatr Kamienica i muzyczno-teatralny duet JaHa 

zapraszają na piątą bajkę z cyklu 
„Bajki – twórcze spotkania z wyobraźnią”.

 

Słońce, czy deszcz? Upał, czy mróz? Nieważne! Calineczce nic nie przeszkodzi, by tańczyć przez cały rok! Zapraszamy na spotkanie z dziewczynką nie większą niż cal, która nie boi się marzyć! Wraz z nią przeżyjecie niesamowite przygody na słonecznej plaży i poznacie przedziwnych, roztańczonych turystów. Obejrzycie szalone pokazy tańca i dowiecie się, dlaczego tak ważne jest by akceptować siebie i innych takimi, jakimi są. A może ktoś z Was podpowie Calineczce, kto jest najlepszym kandydatem na męża? Grubiutki Ropuch, zakochany w sobie Chrabąszcz, Krecik z Czech, czy sympatyczny Korneliusz? W Małej Kamienicy znów doświadczycie niezapomnianych wrażeń! Tuż po bajce niespodzianka dla wszystkich plażowiczów: taneczne warsztaty teatralne.

 

Przybywajcie na Calineczkową plażę! Będzie dużo szaleństwa, zabawy i cenny morał. A do plecaków włóżcie: ręcznik, krem do opalania, czapkę z daszkiem i WYOBRAŹNIĘ!

 

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Jackiem Zawadą!

 

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-8 lat.

W spektaklu używane są światła laserowe.

 

Patron medialny Małej Kamienicy:

Patroni medialni spektaklu:

  

  

  

 Sponsor finansowy spektaklu:

Sponsorzy spektaklu:

  

  

Partnerzy spektaklu:

  

  

Twórcy

Scenariusz i reżyseria: Hanna Kochańska, Jacek Zawada
 
Autor piosenek: Jacek Zawada
 
Opracowanie muzyczne: Tomasz Wielechowski (debiut teatralny)
 
Scenografia: Paulina Korwin-Kochanowska, Urszula Korwin-Kochanowska
 
Kostiumy: Hanna Zawadka (Pracownia Hanarella)
 
Choreografia: Blanka Bekier
 
Asystenci produkcji: Katarzyna Piątosa-Kuśmierczyk, Przemysław Sałasiński
 
Autor zdjęcia plakatowego: Rafał Latoszek
 
Głos Jaskółki: Monika Bestecka
 

Galeria zdjęć

Recenzje

Najbardziej komunikatywne i przyjazne dzieciom jest przedstawienie „Calineczki” w Teatrze Kamienica w Warszawie w reżyserii Hanny Kochańskiej i Jacka Zawady, którzy zarazem są autorami scenariusza napisanego według znanej i bardzo kochanej przez dzieci baśni Jana Christiana Andersena. To wersja uwspółcześniona. Akcję umieszczono na plaży, którą sygnalizuje ogromnej wielkości leżak. Bohaterami są turyści: Ropuch, Chrabąszcz, Krecik, Korneliusz i inni. Dzieci, zapraszane przez dwoje aktorów: Hannę Kochańską (Calineczka) i Jacka Zawadę (Krecik, Ropuch, Chrabąszcz, Korneliusz i in.) na scenę, nie miały żadnych oporów, by z tego skorzystać. Gorzej było z zejściem ze sceny, niektóre dzieci tak sobie upodobały to miejsce, że nie chciały go opuścić. Dziecięca publiczność jest urocza. Tylko dzieci potrafią z taką ufnością przyjmować świat sceniczny i identyfikować się z losami bohaterów przedstawienia.

Temida Stankiewicz-Podhorecka, Nasz Dziennik

Przedstawienie adresowane do dzieci w wieku 3-8 lat, poza tym że dostarcza rozrywkę, jest również bardzo pouczające. Pokazuje jak ważne jest akceptowanie innych takimi jacy są- od grubiutkiego Ropucha, po sympatycznego Korneliusza. Uczy też, jak istotne jest posiadanie pasji i rozwijanie swoich umiejętności – każdy innej, bo przecież mamy różne charaktery i predyspozycje. Każda spotkana przez Calineczkę postać jest wielbicielem innego rodzaju tańca, a muzyka jest klamrą spinająca cały spektakl.

Dzieci chętnie uczestniczyły w akcji rozgrywającej się na scenie. Mogły brać udział w przedstawieniu, ucząc się tańca od bajkowych postaci, miały także decydujący głos w wyborze przez Calineczkę przyszłego męża. Zarówno dzieci, jak i rodzice wyszli z teatru uśmiechnięci i odprężeni.

 

Czytaj dalej...

Gosia – mama Zuzi i Piotrusia, czasdzieci.pl