Spektakle

Pomocnicy Świętego Mikołaja - Prot i Filip

To kolejne spotkanie z wesołymi przyjaciółmi. Tym razem spotkają się ze sobą w dniu Wigilii, przygotowując się na przyjście Mikołaja.

Opis spektaklu

Prot upiekł świąteczny piernik, Filip ubiera choinkę i śpiewa kolędy, rozmawiają o wymarzonych prezentach… Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w  magicznej, zimowej atmosferze, oczekiwać na przyjście upragnionego gości. Jednak nagle orientują się, że zapomnieli napisać do niego list! Ten „mały” szczegół rozpęta istną lawinę zabawnych wydarzeń i zaskakujących spotkań.

Jak to możliwe, że w tak małym mieszkanku zmieści się Czerwononosy Renifer Rudolf? Czy rzeczywiście w Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem? Czemu opłatek jest tak cienki? Dlaczego Jezuskowi w żłobku nie było zimno?

Na te i inne pytania, odpowiemy Wam na spektaklu Pomocnicy świętego Mikołaja - Prot i Filip!

Dużym walorem naszego spektaklu jest czynny udział dzieci w przedstawieniu. Wraz z głównymi bohaterami ubierają choinkę, pomagają w śpiewaniu kolęd i świątecznych piosenek. Spektakl poprzez różne formy teatralne, takie jak żywy aktor, teatr cieni, lalka, ma na celu w sposób lekki i przystępny zapoznać dzieci z tradycją świąt Bożego Narodzenia.

Premiera: 27 listopada 2016

Czas trwania spektaklu: 60 minut bez przerwy.
 

Uprzejmie informujemy, że sprzedaż biletów na przedstawienia grane od poniedziałku do piątku w godzinach porannych odbywa się poprzez kontakt z Biurem Rezewacji Grupowych.
Na te spektakle nie ma podglądu widowni ani możliwości zakupu biletów online.

Twórcy

Reżyseria:
Sebastian Skoczeń
Scenariusz: Aleksandra Utracka-Skoczeń
Scenografia projekt graficzny: Emilia Ćwiecznikowska
Muzyka: Renata Baszun
Występują: Sebastian Skoczeń/Jędrzej Jezierski i Jasiek Staszczyk
Zdjęcia: Przemek Chudkiewicz 

Galeria zdjęć

Recenzje

Prot i Filip wykazali się również talentem muzycznym wymyślając przy pomocy publiczności nową kolędę o opłatku. Śmiechom nie było końca! W spektakl wplecionych zostało wiele międzynarodowych świątecznych przebojów w nowej polskiej wersji oraz nasze tradycyjne kolędy. Chwilę później w teatrze cieni zobaczyliśmy podróż Świętej Rodziny do Betlejem i narodziny Jezusa w stajence, wizytę pasterzy i ich zwierząt. Dzieci i rodzice byli zachwyceni tą formą przedstawienia.

Czytaj dalej...

Małgosia, Zuzia i Piotrek - czasdzieci.pl

(...) dzieci biorą czynny udział w tym przedstawieniu. Wraz z niesforną, ale uroczą dwójką przyjaciół, napiszą list do Mikołaja, zorganizują kulig, udekorują świąteczne drzewko i będą śpiewać kolędy. Aktorzy w każdej scenie zadają dzieciom pytania i proszone są one o pomoc, co uruchamia kreatywne myślenie i sprawia, że dzieci nie są tylko biernymi obserwatorami, ale małymi współtwórcami spektaklu. 

(...) przedstawienie w miły sposób przywołuje świąteczny nastrój i uśmiech na twarzach dzieci. Godzina spędzona w przytulnych wnętrzach Teatru Kamienica uprzyjemni czas przygotowań do Bożego Narodzenia i oczekiwania na ten magiczny, świąteczny czas.

Czytaj więcej...

Olga Kubiak-Skwarek/bzikkulturalny.pl