Spektakle dla dorosłych

Kobieta, która ugotowała męża

Pikantny tekst, apetyczna obsada i wyśmienita reżyseria – to składniki wybornego przedstawienia. Jak smakuje przygotowane z artystyczną starannością, najnowsze w karcie, danie główne serwowane przez Teatr Kamienica? Opinie prawdziwych smakoszy teatru są celujące, więc  zapraszamy do stołu. To znaczy na widownię!

Opis spektaklu

Hilary (Dorota Chotecka) to świetna gospodyni, która bardzo dba o podniebienie męża. Kenneth (Jacek Lenartowicz) uwielbia dobrze zjeść i jest przyzwyczajony do tego, by mu usługiwano. Pragnąc jednak uczuciowej odmiany, zamienia Hilary na nowszy model, Laurę (Marta Chodorowska/Michalina Sosna).

„Kobieta, która ugotowała męża” to nowoczesna forma dramatu z elementami komedii. W sztuce tej, jak w życiu, lawiny śmiechu, a czasem łzy, występują naprzemiennie. Spektakl o miłosnym trójkącie i intrygującej sztuce kłamstwa. Pełen zabawnych dialogów, przedstawia relacje na linii mąż-żona, żona-kochanka, kochanka-mąż. Tu pytania żony miksują się z kipiącymi kłamstwami męża, a domysły kochanki przypiekają jego ego. Wszystko to w smacznej oprawie z pobudzającą zmysły grą aktorską. 

Czas trwania spektaklu: 120 minut z przerwą.

SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Twórcy

Autor:
Debbie Isitt
Reżyseria:
Tomasz Obara
Tytuł oryginału: The Woman Who Cooked Her Husband
 
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
 
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Prokopczuk
 
Kierownik produkcji: Alicja Sipa
 
 
 

Galeria zdjęć

Recenzje

(…) W Kamienicy nastroje mogą być szampańskie. Dobry tekst Debbie Isitt, mądrze wyreżyserowały przez Tomasza Obarę, z czystą i stylową scenografią, co najważniejsze zaś: błyskotliwie zagrany! Tragifarsa "Kobieta, która ugotowała męża" ma w sobie to wszystko, co jest potrzebne idealnemu przedstawieniu: pozwala się pośmiać i wzruszyć, zmusza do myślenia o naturze związków damsko-męskich, o naszych charakterach, kłamstwie, które wywołuje lawinę problemów, wreszcie o tym, jak łatwo czasem przychodzi nam ulegać namiętnościom. Już pierwsza scena suszącej paznokcie Hilary stawia poprzeczkę niezwykle wysoko, bo jest po prostu piękna! Wysmakowana, mocna, wyrazista. A potem...w zasadzie jest coraz lepiej, by w momencie, kiedy już wiemy w zasadzie wszystko, przynieść nieoczekiwane rozwiązanie. Jest feministycznie i antyfeministycznie, śmiesznie i refleksyjnie, a do tego jak to jest zagrane! Póki co, szybciutko niosę wieść, że w Kamienicy jest do zobaczenia naprawdę świetny spektakl. Aaa... i jeszcze jedno: choć oglądaliśmy premierowo "Kobietę..." na dużej scenie, rzecz jest przygotowana do grania przed mniejszą widownią. No nie wiem... Jak się ma taki spektakl, to się go daje na dużą scenę, bo tu - coś czuję - ludzie będą się pchali drzwiami i oknami. O to jestem spokojny. Szczerze polecam!

Włodzimierz Neubart - Chochlik kulturalny