Spektakle dla dorosłych

Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka

Piękne Panie i Panowie!

Zapraszamy na muzyczną opowieść o przyjaźni dla której dystans jest bez znaczenia, wyrzeczeniach, które czasem trzeba podjąć i satysfakcji płynącej ze zrealizowanych marzeń. Opowieść o dwojgu ludziach, których połączyła praca i dzięki niej stali się sobie bliscy (choć na odległość).

Opis spektaklu

Ona – pełna temperamentu, zawsze w trasie i zawsze w centrum uwagi. On – introwertyczny, bezustannie w swoim krakowskim gabinecie, w cieniu gwiazdy. Razem śmieją się, kłócą, tworzą prawie trzydzieści lat i to wszystko przez telefon…

Hanka Bielicka, wielka gwiazda estrady oraz Bogdan Brzeziński, autor jej monologów (napisał ich dla niej około tysiąca) i wieloletni przyjaciel, stali się inspiracją dla tej historii.

W spektaklu „Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka” nie ujrzycie Państwo próby odwzorowania Hanki Bielickiej. Scenicznej osobowości tej gwiazdy estrady nie da się odtworzyć! Na tym polegał jej geniusz.

Ujrzycie  aktorkę o podobnym temperamencie i poczuciu humoru, jedną z wielu, dla których Bielicka była wzorem. Należy bowiem przywoływać i pielęgnować pamięć o tych, którzy uosabiają to, czego sami szukamy w życiu i stanowią dla nas inspirację.

Cytując mistrza: „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”.

Spektakl, który powstał z okazji 35-lecia pracy scenicznej Aldony Jankowskiej dedykujemy pamięci jej przyjaciela i managera Henryka Pasiuta.

Czas trwania spektaklu – 100 min. z przerwą

KLIKNIJ ŻEBY OBEJRZEĆ ZWIASTUN SPEKTAKLU

Twórcy

Autor:
Aldona Jankowska, Marek Sadowski
Reżyseria:
Aldona Jankowska
Opieka artystyczna: Emilian Kamiński
Scenogrfia i Kostiumy: Małgorzata Zwolińska
Muzyka oryginalna i aranżacje: Patryk Skarbek-Tłuchowski, Jerzy Zając
Realizacja światła i dźwięku: Łukasz Choroń
Reżyseria światła: Filip Żygałło
Teksty oryginalne: Marek Sadowski
Kierownik produkcji: Olga Rawska
Asystentka Aldony Jankowskiej: Klaudia Grygo

Galeria zdjęć

Recenzje

(...) Oprócz wspaniałego aktorstwa występującej dwójki działa tu jeszcze efekt totalnej różnicy w charakterach postaci: ona – żywioł, temperament, energia, nieprzerwany potok słów i spore natężenie decybeli; on – „niespotykanie spokojny człowiek”, flegmatyczny, opanowany, cedzący cicho słowa. Ich rozmów telefonicznych można by słuchać godzinami. A piosenki (moje ulubione ballady podwórzowe) – palce lizać! 

Czytaj więcej: Okiem Obserwatora: Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka

Krzysztof Stopczyk

Hanka Bielicka jest co prawda niepodrabialna, jedyna w swoim rodzaju, ALE… Aldona Jankowska jest po prostu fantastyczna, zagrała Bielicką fenomenalnie, w punkt, bez przerysowań, z wyczuciem i z czułością. W roli Brzezińskiego znakomicie odnajduje się bardzo utalentowany Marek Sadowski, obdarzony nie tylko wspaniałym głosem i słuchem (na co dzień gra w Baduszkowej, noblesse oblige!), ale i cudowną vis comica.

Czytaj więcej: https://www.rafalturow.ski/teatr/teatr-kamienica

Rafał Turowski