Spektakle dla dorosłych

OSKAR I PANI RÓŻA - spektakl i spotkanie z E.E. Schmittem

Wyjątkowe wydarzenie! 22 października o godz. 13:00 sceniczna adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści Érica-Emmanuela Schmitta, a następnie spotkanie z autorem sztuki. Weźcie ze sobą swoje egzemplarze "Oskara i Pani Róży". W programie wydarzenia: wywiad, pytania od widzów oraz czas na autografy.

Opis spektaklu

Dziesięcioletni Oskar jest umierający, pozostało mu dwanaście dni na to, by cieszyć się życiem. Czy to wystarczy? Przewodnikiem, który towarzyszy chłopcu w tej niełatwej wędrówce, jest ciocia Róża, nazywana tak tylko przez niego. Wolontariuszka jako jedyna nie unika spojrzeń małego pacjenta  i odpowiada szczerze na każde jego pytanie. To ona namawia go do niemożliwego, aby codziennie patrzył na świat, jakby oglądał go po raz pierwszy. Dzięki pani Róży Oskar pozna pierwszą miłość, przeżyje „małżeństwo”, „rozstanie” oraz zacznie pisać listy do… Pana Boga. Czy chłopiec odnajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania? Czy dowie się czym są: życie, śmierć, wiara i Bóg?

W sztuce jak w życiu jest czas na łzy, śmiech oraz chwile wzruszeń. Ten niezwykle pozytywny i pełen ciepła traktat o wartości życia uświadamia nie tylko kruchość istnienia, ale przede wszystkim jak „zachwycić się” życiem.

Przedstawienie dla młodzieży powyżej 11 roku życia.
Lektura sugerowana dla klas 7 szkoły podstawowej.
Czas trwania wydarzenia: 160 minut

Twórcy

Autor:
Éric-Emmanuel Schmitt
Reżyseria:
Anna Augustynowicz
Tytuł oryginału: Oscar et la dame rose
 
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
 
Scenografia: Marek Braun
 
Kostiumy: Wanda Kowalska
 
Muzyka: Jacek Wierzchowski
 
Kierownik produkcji: Karolina Mieteń
 

Ceny biletów

Regularne Rzędy:

Ceny biletów: 80-100 zł/szt.
W cenie biletu spektakl teatralny + spotkanie z autorem