Spektakle dla dzieci

Słońce Kopernika

"Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię. Polskie go wydało plemię". Niesamowita historia Mikołaja Kopernika, jednego z najsłynniejszych Polaków, człowieka, który zrewolucjonizował naukę i myślenie o wszechświecie, opowiedziana na deskach Teatru Kamienica. Zapraszamy młodych adeptów kosmosu do ekscytująco dalekiej podróży w czasie i przestrzeni. Uwolnij dziecięcą fantazję, sięgnij gwiazd i odkryj odległe galaktyki! Pasy zapięte? Startujemy!

Opis spektaklu

Przebojowa dr Wenusecka i jej tajemniczy gość przewodniczyć Wam będą w kosmicznej eskapadzie, dzięki której osobiście poznacie wielkiego astronoma i co najważniejsze- przekonacie się, że niemożliwe nie istnieje. Na własne oczy zobaczycie, jak Mikołaj Kopernik zatrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Gwarantujemy, że wszechświat jeszcze nigdy nie był tak blisko Ciebie, a Twoje kosmiczne marzenia będą na wyciągnięcie ręki. Międzygalaktyczna wiedza otworzy się przed Tobą, a przy okazji dowiesz się choćby tego, jak powstała... bułka z masłem. Świat ciekawostek, anegdot, wynalazków, nowych umiejętności i wiedzy czeka na Ciebie, a wszystko to podczas dobrej zabawy! 

Spektakl "Słońce Kopernika" to edukacyjno-muzyczna opowieść o życiu i marzeniach Mikołaja Kopernika. Lekki, wierszowany tekst, wesołe piosenki i atrakcyjne projekcje multimedialne przybliżą młodym Widzom skomplikowany świat nauki. 

Spektakl familijny dla widzów od 5 roku życia. Czas trwania spektaklu: 60 minut bez przerwy.

 


Uprzejmie informujemy, że sprzedaż biletów na przedstawienia grane od poniedziałku do piątku w godzinach porannych odbywa się poprzez kontakt z Biurem Rezewacji Grupowych.
Na te spektakle nie ma podglądu widowni ani możliwości zakupu biletów online.

 

 

Twórcy

Autor:
Jarosław Gmitrzuk
Reżyseria:
Emilian Kamiński
Tytuł oryginału: Słońce Kopernika
Obsada: Jolanta Mrotek, Jan Naturski, Jarosław Gmitrzuk
Kostiumy: Anna Rudzińska
Muzyka: Bartłomiej Zajkowski
Reżyseria i realizacja światła: Filip Żygałło
Kierownik produkcji: Karolina Mieteń
 
 

Obsada

Galeria zdjęć

Recenzje

Wiadomo przecież, że na całym świecie dziecięca publiczność jest najbardziej wymagająca. Tu nie ma przebacz! Albo coś się podoba i fascynuje, albo do widzenia! I to w sensie dosłownym, po prostu zaczyna się wiercenie, wstawanie, głośne mówienie i uwagi w rodzaju: „nudzę się”, „kiedy to się skończy?”, „chcę siku”, „jeść mi się chce” i milion innych tekstów. Ale, jeżeli coś zainteresuje takiego człowieczka, to chłonie przekaz całym sobą i nic się dla niego nie liczy i nic innego nie istnieje. No i z taką właśnie sytuacją miałem do czynienia w Kamienicy. Cała widownia zasłuchanych i zapatrzonych dzieciaków! [...]

Nic dziwnego, że „Słońce Kopernika” podobało się dzieciakom. Mnie też! Jestem pełen podziwu dla twórców. To na prawdę jest ogromna sztuka zrobić dobry, ba! bardzo dobry spektakl dla najmłodszych, w dodatku taki, który bawiąc będzie uczył, a ucząc - będzie bawił. Znamy to przesłanie chyba wszyscy, ale ile osób zetknęło się w życiu realnym z takim tworem? No więc podpowiadam wszystkim rodzicom: taki przypadek występuje w Teatrze Kamienica, a zwie się „Słońce Kopernika”.

Czytaj więcej: Okiem Obserwatora: Słońce Kopernika

Krzysztof Stopczyk, e-teatr.pl