Spektakle dla dzieci

Brzechwa dla dzieci – Prot i Filip

Jeśli tylko masz ochotę, Prot z Filipem, Filip z Protem Dziś rozśmieszą cię, rozbawią, Wszystkich w dobry humor wprawią!

Opis spektaklu

Jeśli tylko masz ochotę,
Prot z Filipem, Filip z Protem
Dziś rozśmieszą cię, rozbawią,
Wszystkich w dobry humor wprawią.
W kamizelce, w meloniku
Prot wierszyków zna bez liku,
Filip ma pomysłów wiele.
Prot i Filip – przyjaciele.
Uczy, bawi i zachwyca
Mały teatr Kamienica,
Prot i Filip, tu na co dzień
Czują się, jak ryba w wodzie.
Do teatru leć po bilet,
Bo nie będzie ich za chwilę.

Prot i Filip spektakl grają
I serdecznie zapraszają!

Spektakl za pomocą dowcipnych dialogów, zaskakujących i pełnych humoru sytuacji, pokazuje jak wielką wartością w życiu każdego jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby.
Scenariusz spektaklu został napisany w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy. Jest to rodzaj teatru, który czerpie inspiracje od największych mistrzów błyskotliwego żartu – Kabaretu Starszych Panów, Flipa i Flapa, Charliego Chaplina.

Premiera spektaklu odbyła się 12 kwietnia 2015 roku.

Obsada: Sebastian Skoczeń, Tomasz Korczyk/Jan Staszczyk

Spektakl dla dzieci od 3 do 8 lat. 

Czas trwania spektaklu: 60 minut bez przerwy.Uprzejmie informujemy, że sprzedaż biletów na przedstawienia grane od poniedziałku do piątku w godzinach porannych odbywa się poprzez kontakt z Biurem Rezewacji Grupowych.
Na te spektakle nie ma podglądu widowni ani możliwości zakupu biletów online.

 

Twórcy

Reżyseria:
Sebastian Skoczeń i Tomasz Korczyk
Muzyka: Maria Holka
 
Scenariusz: Aleksandra Utracka-Skoczeń
 

Galeria zdjęć

Recenzje

Po raz kolejny pozytywnie zaskoczona wychodzę z Teatru Kamienica. Teraz już wiem, że to tu właśnie dzieci otrzymują „dawkę dobrego teatru” i pozytywnych wrażeń. (…) Niewątpliwie wielką atrakcją była możliwość uczestniczenia dzieci w przedstawieniu. Wejście na scenę i pomoc aktorom to chyba marzenie każdego małego teatromana. Być może któraś dziewczynka lub chłopiec kiedyś zagra na scenie Teatru Kamienica???

Czytaj dalej...

teatridziecko.blogspot.com

Wydawać by się mogło, że wiersze Brzechwy, znane chyba na wylot starszym i młodszym, niczym już zadziwić nie zdołają. A jednak „w rękach” twórców spektaklu prezentowanego w Teatrze Kamienica (którzy zarówno wyreżyserowali, jak i odtworzyli główne role), znane wiersze ożyły na nowo – w sposób niebanalny, wciągający i wysmakowany

Czytaj dalej...

Mama Anna, czasdzieci.pl