Spektakle

Miłość i polityka

Kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto wytrawnym manipulatorem? Ile jest warta przysięga małżeńska? I wreszcie – jakie tajemnice kryją gabinety polityków?

Opis spektaklu

Spektakl „Miłość i polityka” wg sztuki Pierre’a Sauvilla wyreżyserował Grzegorz Chrapkiewicz. W obsadzie: Grażyna Wolszczak, Magdalena Wójcik, Paweł Burczyk, Emilian Kamiński oraz Marcel Sabat/Sebastian Cybulski. 

 

Utrata twarzy czy żony? Wpływowy polityk (w tej roli Emilian Kamiński) otrzymuje od kolegi z partii pewną niemoralną propozycję. Gra toczy się o wysoką stawkę – władzę, pieniądze i… miłość.

 

Kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto wytrawnym manipulatorem? Ile jest warta przysięga małżeńska? I wreszcie – jakie sekrety kryją gabinety polityków? W tej doskonale skonstruowanej komedii nic nie jest jednoznaczne, a reguły zmieniają się wraz z rozwojem gry. Kto wyciągnie asa, a kto odejdzie z niczym? Przekonacie się Państwo już tej jesieni!

 

PREMIERA ODBYŁA SIĘ 15 LISTOPADA 2014

Twórcy

Autor:
Pierre Sauvil
Reżyseria:
Grzegorz Chrapkiewicz
Tytuł oryginału: Noire politique et blanche colombe
 
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
 
Scenografia: Wojciech Stefaniak
 
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
 
Kierownik produkcji: Michał Mazurczak
 
Asystentka reż.: Wiktoria Konopko

Galeria zdjęć

Recenzje

Spektakl jest znakomicie grany. Emilian Kamiński – szczyt hipokryzji, polityk i stojący na straży swego małżeństwa mąż, Magdalena Wójcik – udająca słodką idiotkę, a w gruncie rzeczy sprytna intrygantka. Grażyna Wolszczak – eks-kochanka prominenta, która chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, Paweł Burczyk, sprawca rozterek bohatera, i Marcel Sabat/Sebastian Cybulski wchodzą w tę dwuznaczną konwencję bezbłędnie. A więc bawmy się, ale świadomi owej degrengolady wybierajmy kandydatów do władzy z większą uwagą.

Czytaj dalej...

Hanna Karolak, Gość Niedzielny