Spektakle

Trzeci Oddech Kaczuchy

Ona i on, czyli Maja Piwońska i Andrzej Janeczko przedstawią codzienne sprawy i bieżące wydarzenia nurtujące społeczeństwo za pomocą krótkich pioseneczek.

Opis spektaklu

Teatr Kamienica zaprasza na satyryczny zawrót głowy w wykonaniu Trzeciego Oddechu Kaczuchy. Ona i on, czyli Maja Piwońska i Andrzej Janeczko przedstawią codzienne sprawy i bieżące wydarzenia nurtujące społeczeństwo za pomocą krótkich pioseneczek. Mistrzowski duet jak zwykle do wspólnego śpiewania wciągnie publiczność. Program, który tworzą jest niezwykle urozmaicony, od piosenek kabaretowych, przez parodie znanych i lubianych utworów (m.in. piosenki Bregowica, Baśka Wilków), po liryczne ballady. Ten satyryczny misz-masz, od czasu do czasu przetykany nutką melancholii, niejednego rozbawi do łez.

 

O zespole:
Trzeci Oddech Kaczuchy narodził się styczniowej nocy 1981 r. w Olsztynie przy Wyższej Szkole Pedagogicznej, a zadebiutował tegoż roku na XVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy za wykonanie piosenek: Wódz, Pytania syna poety oraz Kombajnista. Popularność zawdzięcza śpiewanej satyrze Andrzeja Janeczki, autora większości tekstów i muzyk. Początkowy skład zespołu stanowili: Maja Piwońska, Andrzej Janeczko oraz Zbigniew Rojek. Obecnie występują na scenie jako duet – Maja Piwońska i Andrzej Janeczko. Wielokrotnie występowali w różnych programach kabaretowych i satyrycznych, audycjach radiowych, w latach 90. zrealizowali w TVP takie recitale jak np.: Kaczuch szoł, Zezowata noc Kaczuchy, X Oddech Kaczuchy czy też Marsjanin w Hurtowni. Nagrali cztery płyty długogrające, kilkakrotnie grali dla Polaków w Kanadzie, USA, Hiszpanii, Anglii i Norwegii.