Spektakle

Upiór w kuchni - spektakl sylwestrowy

W sylwestrowy wieczór, tylko w Kamienicy, przeniesiemy się do małego angielskiego pensjonatu na peryferiach miasta. Gwiazdorska obsada, wyjątkowy klimat teatru, a w tym wszystkim… upiór! Na dodatek w  kuchni! Co z tego wyniknie? Dla spektaklu – nie zdradzimy, ale widzowie z pewnością mogą liczyć na  potwornie zabawny wieczór.

Opis spektaklu

Dystyngowana starsza pani i jej przesympatyczna córka, ich tajemniczy goście mający niejedno na sumieniu, niewyjaśnione zaginięcia oraz upiorna zagadka w tle... Kto nie pamięta słynnego Teatru Sensacji „Kobra”, który gromadził w poniedziałkowe wieczory przed telewizorami miliony widzów? Jedną z jego najpopularniejszych premier był spektakl „Upiór w kuchni” Janusza Majewskiego z 1993 roku z Ireną Kwiatkowską w roli tytułowej. Dziś ta niezwykła komedia z dreszczykiem rozegra się na deskach Teatru Kamienica, tworząc prawdziwie wyjątkowe widowisko łączące w sobie elementy kryminału, thrillera i angielskiej komedii.

Morderstwo doskonałe podobno nie istnieje, podobno... Teatralna iluzja, surrealistyczna przestrzeń i odwieczne pytanie – kto jest winny i co się stało z ofiarą? Zabójcze niespodzianki i zaskakujące zwroty akcji, których nie powstydziliby się mistrzowie filmów grozy. Reżyserii podjął się Tomasz Sapryk. W spektaklu występują: Maria PakulnisAndżelika Piechowiak Marcin Troński Tomasz SaprykSebastian KonradJerzy BończakMichał Piela oraz Sławomir Orzechowski. „Upiór w kuchni” to idealna propozycja dla tych, którzy lubią się śmiać i bać jednocześnie, jak również dla tych, którzy chcą poczuć się częścią kryminalnej intrygi i doświadczyć teatralnej magii – która działa ze zdwojoną siłą ostatniego dnia roku!

Czas trwania: 120 minut z przerwą
Uwaga: Podczas spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.
Lampka wina w cenie biletu.

Twórcy

Autor:
Patrick G.Clark
Reżyseria:
Tomasz Sapryk
Tytuł oryginału: Upiór w kuchni
 
Scenografia: Witek Stefaniak
 
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
 
Muzyka i opracowanie muzyczne: Igor Przebindowski
 
Asystentka reż.: Marta Gieżyńska
 
Charakteryzacja: Izabela Janhz-Zuba