Spektakle

Wszystko o mężczyznach

Na pozór męski świat wydaje się być tworem idealnym, panuje w nim rozsądek i mądrość, górę biorą ekonomia i matematyka.

Opis spektaklu

Prostolinijność bez emocjonalnego terroryzmu jest jego motywem przewodnim. Czy rzeczywiście tak jest? Jaki jest męski świat naprawdę? Jakie niepokoje mają mężczyźni, co ich gnębi, czego się boją, a co dodaje im energii, co jest dla nich najważniejsze, dowiemy się, oglądając sztukę „Wszystko o mężczyznach” autorstwa genialnego Miro Gavrana.

Spektakl „Wszystko o mężczyznach” to zestawienie różnych osobowości i dialogów, obietnic składnych przy kieliszku, w klubie nocnym, na siłowni czy niemalże na łożu śmierci. Trzech artystów: Michał Lesień-Głowacki, Arkadiusz Janiczek oraz Marcin Kwaśny wciela się w kilkanaście postaci, prezentując fantastyczny warsztat aktorski, oddając ducha i energię każdej z nich. Z ogromną pasją przedstawiają wyzwania, jakie stawia przed mężczyznami współczesny świat.

Wartka akcja, błyskotliwe dialogi, dowcipne sytuacje oraz sceny pełne wzruszenia, spowodują, że spektakl na długo zostanie w naszej pamięci, nie tylko rozbawi, ale da wiele do myślenia.

Premiera 11 grudnia 2015 r.

Twórcy

Autor:
Miro Gavran
Reżyseria:
Bartłomiej Wyszomirski
Tłumaczenie: Anna Tuszyńska
 
Scenografia: Bartłomiej Wyszomirski

Galeria zdjęć

Recenzje

Pomysł prosty i zabójczo finezyjny. Trzej aktorzy grają na przemian cztery historie, które tworzą pewną całość, zgodną z tytułem („Oto dzisiejsi faceci!”), acz bez wspólnego nachalnego morału. W efekcie każdy wciela się w cztery postaci, a same zamiany jednej historii w drugą dają pole do inwencji i zabawy. Mamy opowiastkę o trójce przyjaciół ze studiów, których coś podzieli, dramat rodzinny (ojciec i dwaj synowie), gejowski trójkąt i wreszcie próbę wystawienia striptizu męskiego w nocnym klubie, gdzie wszyscy nie stają na wysokości zadania.

Napisałem o tych zabawach przechodzeniem jednej historii w drugą, bo energia, witalność, ruchliwość, zdolność przepoczwarzania się to główna cecha tego widowiska. A przecież jeśli jest to zabawa, to niegłupia...

Czytaj więcej: „Wszystko o mężczyznach” w Teatrze Kamienica to przedstawienie dla ludzi. Dla mnie, dla ciebie…

Piotr Zaremba - wpolityce.pl