Aktorzy

Actor l jan wieczorkowski

Jan Wieczorkowski

Urodzony 24 lutego 1972 roku w Rabce-Zdroju. Aktor filmowy i telewizyjny. W 1997 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W tym samym roku otrzymał nagrodę za rolę tytułową w spektaklu „Joko Świętuje Rocznicę”, debiutanckim dramacie Rolanda Topora, na II Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

W dorobku artystycznym Jana Wieczorkowskiego znajduje się wiele niezapomnianych ról. Spośród tytułów filmowych wymienić należy między innymi: „U Pana Boga za piecem” oraz jego kontynuacja „U Pana Boga za miedzą”, „Enduro Bojz”, „Milczenie jest złotem”, „Dżej Dżej” czy „Sprawiedliwy”. Widzom telewizyjnym doskonale znany jest z ról w serialach: „Fala zbrodni”, „Na dobre i na złe”, „M jak Miłość”, a przede wszystkim „Czas honoru”. Do ostatnich produkcji z udziałem aktora zaliczyć można  film fabularny „Dywizjon 303”, w którym gra pilota Ludwika Witolda Paszkiewicza oraz serial "Stulecie winnych", w którym wciela się w główną postać Stanisława.  

W Teatrze Kamienica występuje w spektaklach "Czarna Komedia" w reżyserii Tomasza Sapryka oraz "Blef" w reżyserii Marcina Perchucia.

Fotografia źródło: https://www.facebook.com/JanWieczorkowskiFP/

Występuje w spektaklach