Aktorzy

Actor l justyna sie czy  o

Justyna Sieńczyłło

Pochodzi z Białegostoku. Jest absolwentką warszawskiej PWST. Wlatach 1992 - 2014 na stałe współpracowała z Teatrem Powszechnym. Debiutowała rolą Hermii w „Śnie nocy letniej”. Za rolę Anieli w „Ślubach panieńskich” w reżyserii Andrzeja Łapickiego otrzymała nagrodę na 20. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Wśród jej licznych ról można wymienić Chris w „Tańcach w Ballybeg”, Tutli-Putli w „Pannie Tutli-Putli”, Regany w „Królu Learze”, Anny Page w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” czy Lizy Tuszyn w „Biesach”. Ma na swoim koncie także role w spektaklach muzycznych, m.in. „Crazy for you” i „Piotrusiu Panie” oraz wiele ról telewizyjnych.

Piękniejsza połowa pary dyrektorskiej Teatru Kamienica, zagrała w spektaklach „BOTOX”oraz „I tak Cię kocham”. Od lat prezentuje napisany przez jej męża Emiliana Kamińskiego we współpracy z Janem Jakubem Należytym komediowy monodram „Mój Dzikus”, będący swego rodzaju odpowiedzią na „W obronie Jaskiniowca”.

Para dyrektorska stworzyła wspólnie spektakle „Apel Katyński” oraz „Romanse… Romanse…”.

Aktorka gra główne role w spektaklach „Tango Notturno” oraz „Wiera Gran” oraz "Sceny z zycia małżeńskiego" w reżyserii Barbary Sass. Najnowsza produkcja Teatru Kamienica, w kórej można zobaczyć Justynę Sieńczyłło, to "Noc Gwiazdy", w reżyserii Barbary Sass, na podstawie spektaklu "Tango Notturno".

 

Występuje w spektaklach