Actor l tomasz obara 252x342

Tomasz Obara

Aktor i reżyser teatralny; absolwent Wydziału Aktorskiego (1985) i reżyserii (1991) krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W 1997 roku wyróżniony na XXII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych w kategorii Klasyka Polska za reżyserię przedstawienia „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Podwójny laureat tarnowskiego Festiwalu Talia: w 2005 r. otrzymał nagrodę za reżyserię przedstawienia „Mąż mojej żony” Mira Gavrana w Teatrze Ludowym w Krakowie a w 2009 Grand Prix za przedstawienie „Wszystko o mężczyznach” w Teatrze Ludowym w Krakowie. Laureat nagrody za reżyserię oraz Grand Prix za spektakl „Poważny jak śmierć, zimny jak głaz” na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Antycznej „Bosporskije agony” w Krymie.

Współpracował z Teatrami: Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem Bagatela, Teatrem Ludowym (Scena pod Ratuszem) i Teatrem STU, Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem im. S. Żeromskiego w Kielcach, Teatrem im. J. Kochanowskiego w Opolu, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Wybrzeże, Teatrem Nowym w Zabrzu, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem im. L.Solskiego w Tarnowie. 

W Teatrze Kamienica występuje w spektaklach "SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw" w reżyserii Emiliana Kamińskiego oraz w "Via-gra", który sam wyreżyserował.

Występuje w spektaklach